Cvičenie na prostatitídu

terapeutické cvičenia na prostatitídu

Liečba ochorení prostaty sa zriedka obmedzuje na užívanie liekov. Mužom sú ukázané aj fyzioterapeutické procedúry a telesné cvičenia na zlepšenie zdravia. Cvičenia na prostatitídu pomôžu vyrovnať sa so stagnujúcimi procesmi v panve a znížiť prejavy symptómov ochorenia.

Potreba gymnastiky

Každý človek potrebuje pravidelné cvičenie. Úplné zotavenie s použitím účinných liekov nedôjde, ak neurobíte cvičenia na prostatitídu a adenóm prostaty. Zlepšujú účinok liekov, normalizujú proces močenia, zvyšujú potenciu.

Je dôležité zistiť, čo spôsobilo impotenciu, aby ste sa presne zbavili choroby. V prípadoch ochorenia vyvolaného preťažením prostaty sa nezaobídete bez nabíjania. Navyše môže priniesť lepší účinok ako lieky z lekárne. Pri chronickej prostatitíde infekčnej povahy sa nebude možné vyhnúť užívaniu liekov, nemali by ste však zabúdať na telesnú výchovu.

Gymnastika na prostatu má nasledujúce výhody:

 • podporuje odstraňovanie toxických látok z tela;
 • zlepšuje výživu buniek;
 • normalizuje krvný obeh v panvových orgánoch;
 • trénuje svaly prostaty.

Malo by sa pamätať na to, že vykonávanie cvičení na zlepšenie prostaty v akútnom priebehu ochorenia je nežiaduce. Lekár na to upozorňuje na recepcii. Počas tréningu sa môže cítiť nepohodlie a silná bolesť, konzultácia so špecialistom nie je odporúčaním, ale povinným opatrením.

Súbor cvikov pre mužov

Zaujíma vás, ako posilniť prostatu, stojí za to pamätať: výsledok možno dosiahnuť iba pravidelným tréningom. Po niekoľkých dňoch nie je potrebné opustiť gymnastiku svalov urogenitálneho systému a pochybovať o jeho priaznivých účinkoch. Ak správne vykonáte všetky prvky, symptómy bude možné odstrániť za 2-4 týždne. Komplex zahŕňa cvičenia pre svaly tlače, panvy, nohy, ako aj dýchacie cvičenia. Pri prostatitíde je vhodné zmeniť svoj životný štýl: viac chodiť a jazdiť na bicykli, správne jesť, pravidelne navštevovať lekára.

Základné cvičenia (fyzioterapeutické cvičenia)

Fyzická aktivita začína pravidelnou rozcvičkou. Je povolené vykonávať ho pre všetkých ľudí, dokonca aj s vážnymi poruchami v tele alebo po operácii. Po konzultácii s lekárom je dovolené venovať sa akémukoľvek športu.

Aké cvičenia by sa mali robiť s prostatitídou

 1. Polovičné drepy.Nohy rozkročte na šírku ramien a vykonávajte pravidelné drepy, no kolená by ste mali mať rozkročené čo najširšie. Vykonajte prvok pomaly 5-10 krát, vyhýbajte sa nepríjemným pocitom vo svaloch. Drepy na prostatitídu sú veľmi užitočné, ale v žiadnom prípade by sa nemali robiť s váhami. Od toho by sa v tréningu malo navždy upustiť.
 2. Ohyb a predĺženie nôh.V ľahu na chrbte zdvihnite dolné končatiny (v tomto bode by mali zostať rovné) a potom sa ohnite a kolená pritiahnite k hrudníku. Opakujte 5-krát, môžete urobiť niekoľko prístupov.
 3. Zdvíhanie nôh.Ležať na chrbte, zdvihnite sa na lakte a odtrhnite nohy od podlahy o niekoľko centimetrov, zaistite v tejto polohe na niekoľko sekúnd. Ďalej roztiahnite a spojte nohy 10-krát, urobte 3 sady. Nemôžete roztiahnuť kolená, ale jednoducho držať končatiny 10 cm od podlahy. Potom ich spustite na podlahu, odpočívajte a opakujte 5-10 krát.
 4. "Breza".Zdvihnite nohy a panvu tak, aby bol vytvorený pravý uhol vzhľadom na podlahu. Zmrazte na niekoľko sekúnd a podoprite si chrbát rukami. Urobte 5-7 krát.
 5. Krok na mieste.Cvičenie je indikované pri chronickej prostatitíde, pretože dobre urýchľuje krv. Musíte sa pokúsiť zdvihnúť kolená vysoko, urobiť aspoň 8-10 opakovaní na každej nohe.
 6. Pritiahnite koleno k hrudníku.Ležať na pravej strane, dosiahnuť ľavé koleno k hrudníku. Urobte 5-8 krát, potom sa prevráťte a opakujte to isté, ale s pravou nohou.

„Most" dopĺňa komplex cvičení terapeutickej gymnastiky pre prostatitídu. Nie každý dospelý muž to dokáže, ale môžete si túto úlohu zjednodušiť. Je potrebné ležať na bruchu, zdvihnúť sa na ruky a čo najviac ohnúť chrbát, čím vytvoríte oblúk. Môžete to urobiť inak: ľahnite si na chrbát, pokrčte kolená, položte dlane vedľa panvy. Zdvihnite trup, zdvihnite všetko z podlahy okrem lopatiek, hlavy a chodidiel.

U mužov s dobrou fyzickou prípravou sa bolesť počas cvičebnej terapie nevyskytuje. Nabíjanie s prostatitídou by malo skončiť príjemným teplom v celom tele. Nasledujúci deň je vo svaloch často nepríjemný pocit, ale to je úplne normálne a naznačuje, že fungujú.

joga

Rôzne ásany vám umožnia zbaviť sa bolesti za pár mesiacov, ako aj zlepšiť fungovanie celého organizmu. Polohy, kde sú zapojené svaly brušnej oblasti, zmierňujú zápal. Existujú rôzne komplexy, pre mužov s prostatitídou sa odporúča hatha jóga, ktorá zahŕňa pomerne jednoduché cvičenia, ktoré sú prístupné každému. Práve v ňom sa zhromažďujú obrátené ásany potrebné na odstránenie kongestívnej prostatitídy.

Gymnastika na prostatitídu sa ľahko robí doma, ale je možné ísť do posilňovne. Ak počas sedenia pocítite nepohodlie alebo zhoršenie pohody, je lepšie tréning opustiť. Príčinou malátnosti môže byť nedostatočná fyzická zdatnosť alebo tlak na hrudník a brucho.

 1. Prvá Asananazývaný trojuholník. Chrbát zostáva počas vykonávania rovný, nohy sú rozmiestnené čo najširšie. Jednou rukou musíte dosiahnuť nohu a chytiť ju, dotknúť sa kolena tvárou. Zmrazte v póze na 15 sekúnd, potom to isté zopakujte s druhou nohou.
 2. Druhá ásanaproti prostatitíde - uzavretý krúžok. Ležať na bruchu, zdvihnite trup z podlahy (hrudníka) a tiež zdvihnite nohy. Pomocou rúk podoprite končatiny za členky a zotrvajte v polohe 15-30 sekúnd.
 3. Tretia ásanapod menom orol určite pomôže poraziť chorobu. Vykonáva sa v stoji s mierne pokrčenými kolenami. Pravá holeň by mala byť prehodená cez opačné stehno a stáť jednu minútu. Potom si trochu oddýchnite a opakujte s druhou nohou.

Povinné musia byť dychové cvičenia na liečbu prostatitídy doma. Odporúča sa to vykonávať niekoľkokrát denne, najmä preto, že je to ľahké. Pri nádychu stačí natiahnuť ruky hore, zadržať dych a spustiť končatiny s výdychom ústami. Je lepšie opakovať 3-4 krát a potom si dať prestávku.

Joge sa venuje ráno po prebudení alebo pár hodín pred spaním. Pohyby sú plynulé a pomalé, ako dýchanie. Počas tréningu nebude zbytočné športovať na čerstvom vzduchu alebo aspoň otvoriť okno (treba sa vyhnúť prievanu, aby ste neochoreli). Po triede sa odporúča urobiť kontrastnú sprchu.

Kegelova gymnastika

Zvyčajne ženy čelia komplexu Kegel, ale len málo ľudí vie, že pre mužov existuje poplatok. Má veľa výhod, a to:

 • obnovuje erekciu a predlžuje trvanie sexu;
 • zlepšuje krvný obeh v genitáliách;
 • zabraňuje predčasnej ejakulácii;
 • má pozitívny vplyv na kvalitu semien.

Dôležitý bod - Kegelove cvičenia na prostatitídu sa vykonávajú ráno počas erekcie. Pri nabíjaní nie je nič zložité, no treba dodržať niekoľko zásad. Budete potrebovať malú váhu, ktorá sa opatrne priviaže k penisu mäkkou páskou. Je potrebné napnúť svaly a pokúsiť sa trochu zdvihnúť váhu. Postupom času sa odporúča zvyšovať jeho hmotnosť.

Mal by sa trénovať sval pubococcygeus, ktorý je zodpovedný za tvrdosť penisu. Pravidelné cvičenie z prostaty pomôže starším a mladým chlapom. Je možné nielen zlepšiť kvalitu sexu, ale aj zlepšiť fungovanie semenníkov. Počas močenia je ľahké nájsť sval. Je potrebné podržať prúd niekoľko sekúnd a pokračovať, aby ste cítili kontrakciu svalov. Pre lepšie pochopenie si môžete položiť ruku na pubis. Po nájdení svalu by ste mali robiť cvičenia na liečbu prostatitídy u mužov:

 • úplne uvoľnite všetky svaly panvy (s tým sú na začiatku tréningu často problémy);
 • napnite lonovo-kokcygeálny sval, stiahnite konečník a zotrvajte niekoľko sekúnd;
 • opakujte prvok asi 15-18 krát, pričom čas v napätí predĺžite na 10 sekúnd.

Toto cvičenie nevyžaduje erekciu, takže ho môžete vykonávať aj v práci alebo v doprave. Spočiatku sa objavia ťažkosti, budete musieť venovať viac času tréningu, ale po 2-3 týždňoch sa záťaž stane zvykom. Fyzické cvičenia na prostatitídu sú vždy kombinované s gymnastikou Kegel a v niektorých prípadoch pridávajú hodiny v bazéne, jogu, beh.

Masáž prostaty

Väčšina mužov si myslí, že liečba prostatitídy masážou sa vykonáva výlučne prstami cez konečník. Často len pomyslenie na to vyvoláva strach alebo rozpaky, ale existuje alternatíva. Masáž prostaty tenisovou loptičkou bude skutočnou spásou, pretože to môžete urobiť sami. Cvičenie je bezpečné, nespôsobuje bolesť a nevyžaduje špeciálne zručnosti.

Postup je jednoduchý, ale mal by byť vykonaný správne, aby sa predišlo nepríjemným pocitom. Potrebujete bežnú tenisovú loptičku a podložku do telocvične. Začnite tréning s dychovými cvičeniami alebo cvičebnou terapiou. Lopta musí byť umiestnená na podlahe a "sadnúť" na ňu tak, aby bola v kontakte s rozkrokom. Vykonávanie masáže je jednoduché – panvou ju rolujte po podlahe 5 minút. Vykonajte 3-4 sady denne, čas sa môže predĺžiť. Toto cvičenie na prostatu je účinné pri prevencii prostatitídy v akomkoľvek veku. Môžete pridať chôdzu po zadku, ale musíte mať rovný chrbát.

Dôležité body

Hlavným pravidlom je nepreháňať to pri cvičení na prostatu. Dôrazne sa odporúča konzultovať s odborníkom, aby sa predišlo komplikáciám. Počas tréningu prostaty by nemala byť žiadna bolesť, mierne nepohodlie vo svaloch je prijateľné.

Po mŕtvici a srdcovom infarkte nie je možné liečiť adenóm prostaty fyzickými cvičeniami počas prvých 6 mesiacov. Ako už bolo uvedené, počas exacerbácie prostatitídy je zakázané športovať. Zvýšená telesná teplota povie o zápalovom procese alebo infekcii. Okrem toho sa neodporúča robiť gymnastiku počas exacerbácie chronických patológií, aneuryzmy aorty, po operácii. S opatrnosťou sa cvičenia na prostatu a potenciu vykonávajú, ak existujú medzistavcové alebo inguinálne hernie, vysoký krvný tlak a iné ochorenia obehového systému.

Liečba prostatitídy si nemožno predstaviť bez gymnastiky alebo masáže. Vo väčšine prípadov sú to oni, ktorí pomáhajú dlho zabudnúť na chorobu, a nie rôzne lieky. Odporúča sa robiť jogu, fyzioterapeutické cvičenia, plávanie, Kegelove cvičenia, chôdzu s prostatou. Na dosiahnutie najlepších výsledkov sa často kombinuje niekoľko techník s ľudovými prostriedkami.